Nederland en water zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Hoewel de geschiedenis met betrekking tot dit onderwerp soms beangstigend lijkt door klimaatveranderingen en zeespiegelstijgingen, is er één belangrijk aspect dat vaak over het hoofd wordt gezien: Nederlanders en toeristen die Nederland bezoeken genieten van water! Wild van water is een ode aan plezier op, aan en in het water.

Gastconservator Maartje van den Heuvel, conservator bij bijzondere collecties van de Universitaire Bibliotheken Leiden en PhD-onderzoeker kunstgeschiedenis, selecteerde zo'n 150 kunstwerken; van schilderijen uit de Gouden Eeuw tot aan foto's gemaakt door hedendaagse kunstenaars en zelfs soms heel vernuftige amateurvideo's.
Verschillende onderwerpen komen voorbij: spelevaren, het ontwerpen en bouwen van jachten, zwemmen, hengelen, ijspret, landschapskunst, oude kunsttradities in hedendaags werk en het vormgeven van de landschappen zelf. Te zien is dat niet alleen deze bezigheden een lange en mooie Hollandse traditie hebben, maar de verbeelding ervan ook.
27 mei 2016 - 6 november 2016
Zuiderzeemuseum
Wierdijk 12-22
1600 AA Enkhuizen
0228-351111
info@zuiderzeemuseum.nl
www.zuiderzeemuseum.nl
Het museum is geopend maandag t/m zondag van 10.00-17.00 uur.
Word voor 25 euro per jaar vriend van Fotoexpositie.nl en krijg een link op de voorpagina!



| a | b | c | d | e | f |
| g | h | i | j | k | l |
| m | n | o | p | q | r |
| s | t | u | v | w | x |
| y | z |
Fotoexpositie.nl is de website met informatie over exposities, fotografen en fotonieuws in Nederland.
Voor vragen en tips kun je ons bereiken op info@fotoexpositie.nl