Op zaterdag 9 en zondag 10 juli presenteert fotografieplatform The Gallery Club de nieuwe tentoonstelling Platform in het Thonik gebouw in Amsterdam. De tentoonstelling toont een selectie werken van drie opkomende fotografen: Sander Coers, Oran Hoffmann en Justus de Rode. Platform opent vrijdag 8 juli feestelijk met een diner tussen de werken.

Gili Crouwel, medeoprichter van The Gallery Club: 'Een van de belangrijkste taken van The Gallery Club is het creëren van een platform voor Nederlandse en internationale fotografen. Het verhalende werk van deze fotografen laat bijzondere persoonlijke thema's zien. Ik ben trots dat we tijdens Platform het werk van deze drie fotografen aan een groot publiek te kunnen tonen'.
Sander Coers werd na zijn afstuderen in 2021 aan de Willem de Kooning Academie in Rotterdam geselecteerd voor de Best of Graduates tentoonstelling van Galerie Ron Mandos. Tijdens Platform presenteert hij de serie Al Mar, geïnspireerd op herinneringen aan de zomerdagen van zijn jeugd in Zeeland. Met dit werk visualiseert Coers de kwetsbaarheid van jonge mannelijkheid, de transformatie naar volwassenheid en het vinden van liefde en zelfacceptatie.
Het werk van de Nederlands-Israëlische fotograaf Oran Hoffmann is tijdens de tentoonstelling Platform voor het eerst in Nederland te zien. Multidisciplinair kunstenaar Hoffmann werkt met fotografie, sculpturen en installaties. De fotoserie die te zien is tijdens de tentoonstelling maakte Hoffmann in het atelier van de wereldberoemde kunstenaar Paul Cézanne in Aix en Provence. Door middel van fotografie probeert Hoffmann het oeuvre van de meester nog beter te begrijpen. Oran studeerde aan de Gerrit Rietveld Academie en de Bezalel Academy of Arts and Design in Jeruzalem. Eerder had hij tentoonstellingen in onder andere New York, Miami en het Tel Aviv Museum of Art.
De jonge fotograaf Justus de Rode gebruikt fotografie om processen in het leven te onderzoeken. Trauma, vergankelijkheid, liefde en verlies zijn terugkerende thema's binnen zijn werk. Opgegroeid in Groningen waren lange wandelingen door het noordelijke landschap vast onderdeel in zijn leven. De natuur is dan ook een terugkerend thema en functioneert vaak als decor. De serie Mycelium maakt hij samen met zijn vader. De Rode's vader lijdt aan dementie. Het denken en spreken raakt vertroebeld door deze verwoestende ziekte, maar in deze serie nemen de beelden het van de woorden over. Tijdens gezamenlijke wandelingen met zijn vader, fotografeert De Rode het landschap, zijn vader, die kunstenaar is, schildert vervolgens over de foto's heen. Door middel van dit werk probeert hij de toenemende afstand tussen zijn vader en hemzelf te overbruggen.
Platform start op vrijdag 8 juli met een diner en avondvullend programma. Kaarten voor The Gallery Club Dinner zijn te reserveren via gili@thegalleryclub.com. Het open huis op 9 en 10 juli en de feestelijke afsluiting kunnen gratis worden bezocht, zaterdag van 13.00-18.00 uur en zondag van 16.00-18.00 uur.
9 juli 2022 - 10 juli 2022
The Gallery Club
Grensstraat 47
1091 SW Amsterdam
06-24286718
gili@thegalleryclub.com
www.thegalleryclub.com
Er is werk te zien van
Sander Coers
Oran Hoffmann
Justus de Rode
Word voor 25 euro per jaar vriend van Fotoexpositie.nl en krijg een link op de voorpagina!




| a | b | c | d | e | f |
| g | h | i | j | k | l |
| m | n | o | p | q | r |
| s | t | u | v | w | x |
| y | z |
Fotoexpositie.nl is de website met informatie over exposities, fotografen en fotonieuws in Nederland.
Voor vragen en tips kun je ons bereiken op info@fotoexpositie.nl