De expositie toont de fotoseries Whispers of the Sky, Tideland en Sunken Beauty van August Langhout. Onder de foto een toelichting van August op het werk.
Mijn werk begint met een wandeling.
Geen zoektocht, eerder een beschikbaarheid:
voor wat zich aandient in licht, vorm of kleur.
Een reflectie in water, een schaduw over mos, een lijn in een boomstam.
Wat ik vastleg, zijn geen ‘bijzondere’ beelden — het zijn gewone momenten, die resoneren zonder uitleg.
Later, in het beeldproces, voeg ik texturen toe, laag over laag, herinnering over verschijning. Ik werk niet vanuit analyse, maar vanuit gevoel. Intuïtie wijst de weg, associaties groeien als vertakkingen.
Soms ontstaat er iets: een beeld dat ademt, dat gelaagd is zonder dat ik alle lagen kan benoemen. Dat gebeurt zelden, maar wanneer het gebeurt, herken ik het als waarachtig. Van daaruit kunnen andere beelden zich vormen — als echo’s, als verhoudingen in een serie.
Wat ik maak is niet gepland, het is een uitkomst van aandacht, toevalligheid, herinnering en verfijning.
Een beeld dat blijft hangen, niet omdat het schreeuwt, maar omdat het stil aanwezig is.
2 september 2025 - 18 december 2025
Kultuerhús Klameare
Merk 1
8711 CL Workum
06-11801385
info@klameare-workum.nl
www.klameare-workum.nl
Het cultuurhuis is geopend dinsdag en woensdag van 10.00-17.30 uur, donderdag en vrijdag van 13.00-17.30 uur en zaterdag van 10.00-13.00 uur.
Er is werk te zien van
August Langhout
Word voor 25 euro per jaar vriend van Fotoexpositie.nl en krijg een link op de voorpagina!
a | b | c | d | e | f |
g | h | i | j | k | l |
m | n | o | p | q | r |
s | t | u | v | w | x |
y | z |
Fotoexpositie.nl is de website met informatie over exposities, fotografen en fotonieuws in Nederland.
Voor vragen en tips kun je ons bereiken op info@fotoexpositie.nl