Overzichtstentoonstelling
16 december 2010 - 2 maart 2010
Gedurende een half jaar ging de Amsterdamse fotograaf Peter van de Wijngaart in New York op zoek naar memorabele plekken en momenten. Deze legde hij vast in New York Minutes, foto’s van 60 seconden. Een minuut stilte op 11 september, voorbij razende atleten van de New York Marathon en de crisis op Wall Street.
Een ’New York Minute’ is een begrip in de Verenigde Staten en ver daarbuiten, waarbij New York symbool staat voor het jachtige stadse leven, waarin de hele wereld in een minuut aan je voorbij trekt. Dit is een stereotyp beeld van New York, want tussen alle drukte en snelheid is zeker ook ruimte voor rust en stilte. In het boek ‘New York Minute’ worden 60 New York Minutes getoond: een volledig uur New York. De toonaangevende momenten en plekken van New York komen aan bod maar ook het dagelijks leven wordt niet vergeten. Het zijn niet de momenten en plekken die vooral een buitenstaander ziet die op bezoek is. Het is een blik van binnenuit, van iemand die, al is het tijdelijk, inwoner is van New York.
Naast het recente project New York Minute is er tevens ouder werk te zien van het project ‘De Buurt op Straat’ uit 2007. Peter van de Wijngaart trok dat jaar zijn eigen buurt in. Hij ging op zoek naar de huisraad die mensen op straat achterlaten en maakte daar volledig nieuwe kamers van. Het resultaat zijn vervreemdende foto’s van de buurt op straat.

Peter van de Wijngaart
16 december 2010 - 2 maart 2010
Benno Premselahuis (HvA)
Rhijnspoorplein 1
1091 GC Amsterdam
020-5954700
studievoorlichting@hva.nl
Vanwege het coronavirus is het soms nodig om openingstijden, expositiedagen en regels voor bezoekers op korte termijn aan te passen. Ga voor een bezoek daarom altijd eerst naar de website van de locatie die je bezoekt voor de meest actuele informatie.
Er is werk te zien van
Peter van de Wijngaart
Vriend van Fotoexpositie.nl
Word voor 25 euro per jaar vriend van Fotoexpositie.nl en krijg een link op de voorpagina!